28 Mayıs 2018 12:32

Op.Dr. Fahri YILMAZ´ dan Bir Başarı Daha

"Prematüre Bebek Koalisyonu"nun 17 Kasım Dünya Prematüre Günü dolayısıyla düzenlediği "Benim Umut Dolu Küçük An'ım" fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

House Hotel Bosphorus'da düzenlenen basın toplantısında, bazı kuruluşların bir araya gelmesiyle oluşan "Prematüre Bebek Koalisyonu"nun prematürelik hakkındaki sorunlara dikkati çekmek ve farkındalığı artırmak için düzenlediği "Benim Umut Dolu Küçük An'ım "fotoğraf yarışmasının sonuçları açıklandı.

Yarışmada Fahri Yılmaz birinci, Üzeyir Yıldırım ikinci, Derya Diker Demir ise üçüncü oldu. Dereceye girenlere ödüllerini, koalisyonda yer alan kuruluşların temsilcileri takdim etti.

Zeynep Kamil Hastanesi Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlusu Prof. Dr. Fahri Ovalı, törende yaptığı konuşmada, toplumda prematürelik konusundaki farkındalığı artırmak, prematüreliğin aile ve toplum üzerindeki etkilerinin daha açık bir şekilde ortaya konmasını sağlamak ve prematüre bebek sahibi olan ailelerin duygularını ifade etmek için yarışmayı düzenlediklerini anlattı.

Tüm dünyada ailelerin, hasta gruplarının, sağlık hizmeti sunanların, dernek ve vakıfların katılımıyla ortaklaşa düzenlenen etkinliklerle prematüre bebeklerin ve ailelerinin durumlarına ve sorunlarına dikkat çekilmeye çalışıldığını vurgulayan Ovalı, yarışmaya ilgi gösteren katılımcılara teşekkür etti.